Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

 Není Berousek jako Berousek

 Rod Berousků exsistuje již několik staletí, a u nás se jedná o desítky umělců nebo celých rodin které navazují na dávnou tradici. Rozrůstají se a dnes působí pod různými jmény  po celé Evropě. A nejde jenom o Karla nebo Jiřího Berouska s rodem Berousků je také například spojen Alex Polach majitel cirkusu Alex nebo majitelka cirkusu Prince.

Obrazek

 

Dnes po České republice jezdí celkem tři cirkusy které na svých poutačích užívají názvu cirkus Berousek. 

 

 

  Národní cirkus originál Berousek 

 Tím prvním největším a pravděpodobně také nejslavnějším cirkusem dneška je Národní cirkus originál Berousek. Majiteli tohoto cirkusu jsou v součastné době manželé Jiří a Renata Berouskovi.  Obrazek Cirkus se prezentuje velmi kvalitním programem který byl již několikrát oceňen i v zahraničí. I díky těmto úpěchům byl tomuto cirkusu v roce 2002 udělen od ministerstva kultury titul národní cirkus. Národní cirkus originál Berousek je dnes jediný který smí používat k propagaci jméno Berousek. 

 Foto cirkusu květen 2008 zde

 Cirkus (Berousek) Sultán

 Dalším představiteli z rodu Berosků jsou Karel a Ferdinand Berouskovi vlastníci cirkusu Berousek Sultán. Obrazek Tento cirkus se ve své show zaměřil na zapojení moderních prvků do programu. Z artistických výkonů stojí za zmínku  například motorkářská show kterou předvádí Erik Berousek. Nebo novinka v programu krokodýlí show při které se manéží prohání několika metroví aligátoři.

 

   Foto cirkusu únor 2008 zde

 Cirkus Berousek

Vzdáleným příbuzným zakladatele rodu Berousků Ignáce Berouska je také Rudolf Berousek. Ten vystupoval 30 let ve vlastní show tzv. ObrazekLuftrevue jednalo se o předvádění artistických výkonů na námořním stožáru ve výšce až 40 metrů.  Rudolf Berousek založil v roce 1997 spolu se svojí manželkou Janou podnik s názvem cirkus Berousek.  Ten dnes se svým programem objíždí spíše menší města na mapě ČR. Program je inspirovaný prvky které známe  z filmové a televizní tvorby jako jsou divoké kočky nebo pohádková postavička Šreka.

 foto cirkusu říjen 2009 zde 

  

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: cirkus

(paja, 22. 2. 2012 21:39)

Cirkus Berousek má tradici v rodině,
je bezvadný. Práci Ti určitě dají, i když bych Ti radil: nauč se pořádně psát česky, aby Ti ostatní lidé porozuměli, co vlastně píšeš!

Re: cirkus

(Jiří, 21. 8. 2012 17:16)

Navštívil jsem s dětmi cirkus Rudolf Berousek a byl jsem velmi sklamán zvláště pak s ůrovní klaunů kteří podávali hodně podprůměrné výkony zdálo se mi že snad ani nemají o svoji práci zájem apsolutně bez nápadu .Klaun který předváděl číslo s pejskem a stále něco popíjel mohl číslo oživit alespoň tím že bi pejsek hlídal upozornit že mu něco krade no prostě klauni mají čísla v podstatě k ničemu a jsou ostudou klaunů ostatní čísla nebyli nijak vrcholové ale měli hlavu a patu .Je mi jasné že v dnešní finanční situaci nemůžeme po cirkusu chtít velké drezůry a obrovské zázemí ůmělců ale domnívám se že trochu zájmu ze strany klaunů by vašemu podniku prospělo vždyt pracujete hlavně pro děti fandím cirkusům a proto je se svými dětmi chci navštěvovat ale poslední návštěvou jsem sklamán

co?

(kuba, 24. 5. 2012 17:14)

proč se ti Berouskove hadaji o jmeno Berousek v zdyt jsou jedna rodina! pan Rudolf Berousek ma prijmeni take Berousek tak ma pravo si dat do nazvu Berousek!A cirkus orig. Berousek neni nejlepsi stejne je nejlepsi cirkus Humberto

nenormalni

(rak, 26. 3. 2012 21:33)

proc by mel cirkus original byt nejlepci kde si to vzal.tvoje muzika nemusi byt dalsich muzika 

 

Facebook