Jdi na obsah Jdi na menu
Reklama
Založte webové stránky zdarma - eStránky.cz
 


                                          Cirkus Metropol hostuje na jihu Čech            29.7. 2017
Manželé Antoní a Stanislava Šimkovi, majitelé cirkusu Metropol, letos poprvé prezentují program jejich podniku také divákům v menších městech dscn1999-web-.jpg Jihočeského 
kraje. V minulém týdnu je tak mohli vidět diváci v Telči a tento víkend hostují v nedalekých Dačicích. Hlavním tahákem letošního programu je smečka bílých tygrů, kterou v manéži předvádí Německý drezér Robano Kübler.  Kromě tygrů ale nechybí ani drezůra velbloudů, koní, nebo veselá drezůru psíků. Těšit se můžete také na balancérská a provazochodecká vystoupení, nebo vzdušnou akrobacii. Letošní novinkou jsou, nejen klaunská vystoupení, ale například i akrobacii na lampě smrti, kterou předvádí klaun Tonito. A ve více jak dvouhodinovém programu je toho mnohem víc. V Dačicích cirkus můžete vidět ještě dnes a zítra od 19 hodin. Pro druhou polovinu sezóny pak cirkus zamíří na Slovensko. 

                          
České cirkusy objevily kouzlo Litevského publika       7.7. 2017
Litva, oficiálně Litevská republika, je nejjižnější a největší ze tří pobaltských zemí na jihovýchodním pobřeží Baltského moře. A podobně jako ve všech nástupnických
17626632_1345499125488542_8610776390447235326_n.jpgzemích bývalého Sovětského svazu, i tady se cirkusové umění těší velkému respektu. A právě tohoto zájmu se rozhodly využít i české podniky. V současnosti se v Litvě prezentují hned tři. Nejdéle se tady pohybuje cirkus Marcel a Odeta, který vznikl spojením pokračovatelů tradiční české cirkusové rodiny Janečků a OPečiukiavičiūtė, v roce 2011.  Od loňského roku se tady velmi úspěšně prezentuje také cirkus Francesko Jung, který se zapsal do povědomí tamních lidí také velice úspěšnou činností v oblasti chryty. A nedávno řady našich cirkusových podniků na Litvě rozšířil také cirkus Alex, který na svých plakátech láká na mezinárodní program, ve kterém se kromě Českých a Litevských umělců představí také hosté z Brazíle, Polska, Německa, Francie, nebo Španělska. 


   
     
Na prázdniny se cirkusy přesiuvají do turistických destinací   1.července 2017
Dnes nám oficiálně začínají letní prázdniny a to je především doba dovolených a nových zážitků. I v průběhu vašeho letního putování ale můžete zajít do aqualand.jpgcirkusu. Například při návštěvě oblíbeného aquaparku: Aqualand Morávia v Pasohlávkách, dokonce dostanete vstupenku na cirkusové představení jako dárek úplně zdarma. Až do 3. září tady totiž budou hostovat artisté z Českého národního cirkusu JO-JOO, kteří si pro návštěvníky připravili speciální 45 minutová vystoupení, které se tady konají dvakrát denně. V úterý, ve čtvrtek a v sobotu pak mohou návštěvníci aqaparku vidět také klasické dvouhodinové cirkusové představení, na které dostanou speciální slevu.
Více informací o představeních se dočtete zde.  
A cirkusovou show letos v létě vidět také v Merlinově dětském světě v Excalibur City v Hatích u Znojma. Představení trvá 90 minut a vidět v něm můžete například motorkáře v kouly smrti, laser show, vzdušné akrobaty, nebo klauny. Představení se tady konají od úterý do neděle od 16 hodin až do 30.7. 2017. V dopoledních hodinách je pak pro děti připravena cirkusová škola, kde si mohou pod vedením artituů vyskoušet různé cirkusové disciplíny.
         
                                   Další stránka ►       

 

 
 

 

Facebook