Jdi na obsah Jdi na menu
 


Český cirkus lákal na artisty, které neměl v programu 8.4. 2018 
Český cirkus Alex, při jeho turné po Lotyšsku provázejí skandály. Nejen, že obsluhující perzonál neumí ani jeden svěový jazyk a je proto obtížné vůbec zakoupit vstupenky, na sociálních sítích vedení cirkusu sklidilo kritiku také za nízkou teplotu v cirkusovém šapitó a dokonce za klamavou reklamu. Při hostování v městečku Salaspils, poblíž hlavního města Riga, na konci března, totiž lákal na svých poutačích na extrémní show s motorkáři v kouly smrti. Toto vystoupení se v jeho programu ovšem vůbec neobjevilo. To způsobilo velkou kritiku nespokojených návštěvníků na sociálních sítích a také přitáhlo pozornost místních médií. Na další štaci v městě Olaine už tedy cirkus na svoji nexsistující největší atrakci nelákal a musel snížit vstupné. I tento případ nás inspiroval k sepsání podrobného článku o velkých i malých prohřešcích v cirkusové reklamě. Najdeteho zde.                           

Cirkus Humberto zahájí sezónu v Mladé Boleslavi        2.2. 2018 
Prvním českým cirkusovým podnikem v Čechách, který oznámil svoji letošní první štaci je cirkus Humberto. Tešit se na něj mohou diváci v Mladé Boleslavi, kde cirkus 26804829_1513132955430079_6917153722052000510_n.jpgbude hostovat už od čtvrtka 15. února, do neděle 25. února u bývalého kina Forum. V jeho programu, který nese název Největší show, se představí umělci z celého světa. Mezi největší hvězdy letos budou patřit provazochodci Mesa Brothers z Kolumbie. Ti patří mezi světovou artistickou špičku. Už působili například pod šapitó cirkusu Louis Knie, ale největšího úspěchu dosáhli před dvěma lety, když na velkém mezinárodním festivalu ve Francii získali bronzovu medaili. V letošním programu nechybí ale ani další artistické výkony v podání členů rodiny Navrátilových a samozřejmě velké drezůry zvířat. Těšit se tak můžeme na drezůru lvů, medvědů a ani letos nebudou nechybět Africké slonice pod vedením Německého drezéra Ronalda Spindlera.           

                   Štauberti si z Monte - Carla odvážejí Stříbrného kluna          22.1. 2018
Včera večer byly vyhlášeny výsledky nejprestižnějšího cirkusového festivalu světa v Monte Carlu. Nejvyšší ocenění, takzvaného Zlatého klauna, si z rukou Monatské princezny 16177857_1423342061031219_1844911131568814684_o.jpgStephanie, která převzala záštitu nad pořádáním festivalu po smrti svého otce Monatského knížete Rainiera III v roce 2005, dostala akrobatická skupina z Čínské Šanghaje a také Maďarský drezér Jozsef Rychter. Slavit ale může také české cirkusové umění. Ze 42. ročníku mezinárodního cirkusového festivalu si totiž Dimitry a Nacey Štauberti odvážejí Stříbrného klauna. To je nejenom největší úspěch jejich dosavadní kariéry, ale je to také dosud nejvyšší ocenění pro České cirkusové umělce v novodobé historii tohoto festivalu. . Je jenom trochu škoda, že se umělců a jejich úspěchům nevěnuje pozornost například ze strany médií a široké veřejnosti obecně. Za náš web jim patří ale velká gratulace a poděkování.  
                  

    Z Achen zamíří Štauberti do Monte-Carla                    11.1. 2018
Dimitri a Nancy Štauberti, dvojice českých akrobatů v netradiční a velmi náročné cirkusové disciplíně, akrobacii na perských tyčích, procestovali celý svět. Tleskali jim stauberti.jpgstauberti.jpgv mnoha cirkusových manéžích mimo jiné v Číně, Varšavě, nebo Italském Římě. Teď se například vrátili z vánočního cirkusu v Německém Achen. Dovolené si ale příliš neužijí. Teď totiž stojí pravděpodobně před vrcholem svojí kariéry. Už příští čtvrtek 18. ledna se totiž představí na 42. ročníku festivalu v Monatském Monte Carlu. Stanou se tak součástí největší a nejsledovanější cirkusové show na světě. České cirkusové umění tak bude mít po loňském roce, kdy nás v programu najprestižnějšího festivalu světa, zastupoval žonglér Mario Berousek a dvojice Wolf Brothers svoje další želízko v ohni. Jestli budeou Dimitri a Naci podobně úspěšní jako v loni Mario Berousek, který si odvezl Bronzového klauna, to uvidíme. Budeme vás o tom ale informovat.

                                              Další stránka ►             

 
 

 

Facebook